دیدار نمایندگان کارگروه بررسی مالیات برارزش افزوده صنعت طلا و جواهر با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
 
نشست کارگروه مالیات برارزش افزوده صبح امروز با حضور روسای اتحادیه های طلا و جواهر تهران، تبریز، اصفهان، مشهد و نماینده اتحادیه سمنان با ریاست مجلس شورای اسلامی برگزار شد
 
در این جلسه  آقایان آیت محمدولی رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ،محمد کشتی آرای رییس کمیسیون تخصصی طلا  ،هوشنگ شیشه بران رییس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان ،مهدی بهرمانی رییس اتحادیه طلا و جواهر تبریز ،محمد باقر معبودی نزاد رییس اتحادیه طلا و جواهرمشهد ومحمد رضا شریعت پناهی کارشناس اتحادیه سمنان به گفتگو مسائل و بیان و مشکلات صنعت طلا و جواهر پرداختند.
 
در همین راستا آیت محمدولی گزارشی از عملکرد صنف طلا ایراد داشتند و ایراد های قوانین مالیات بر ارزش افزوده و موانعی که برای صنف طلا ایجاد شده است را بیان نموده و در پایان به گزارش آماری از تعداد واحد های کسبی که در تهران غیر فعال شده است اشاره نمودند.
در ادامه ریاست کمیسیون تخصصی طلا محمد کشتی آرای به نقصان های این قانون اشاره کرده و موضوع دریافت مالیات از تمامی بخش ها را به صورت شفاف و چرخه طلا را توضیح داده که در روند ایجاد شده تقریبا 3 مرتبه مالیات بر ارزش افزوده بر یک مصنوع افزوده می گردد و این نکته جای تامل دارد.
 
همچنین هوشنگ شیشه بران درباره شرایط حاکم بر بازار و مشکلات مالیاتی که در سال های اخیر برای صنف به وجود آمده توضیحاتی را ارائه کردند.
 
مهدی بهرمانی درادامه تسریع در روند قطعی شدن قانون مالیات ارزش افزوده و درخواست مساعدت وحل مشکلات ارزش افزوده در سال های گذشته بعلت مشکلات و ایرادات قانون در مرحله اجرا را  درخواست نمودند.
 
در ادامه محمدباقر معبودی نژاد به تعطیلی کارگاه های طلاسازی تولیدی در مشهد اشاره نمودند و گزارشی را ارائه کردند .
 
همچنین محمدرضا شریعت پناهی هم در رابطه با کاهش فروش وتعطیلی واحدهای فروش طلا بعلت مالیات ارزش افزوده و عدم توجیه اقتصادی برای مصرف کننده توضیحاتی ارائه نمودند.
 
در پایان ریاست محترم مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات قول مساعدی دادند.
 
روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان اصفهان

تاریخچه اتحادیه

تاریخچه ی صنف طلا ،جواهر،نقره ،سکه و صراف اصفهان شرح ذیل اعلام می گردد :

 

 

اصفهان یکی از استانهای بزرگ کشور است و در صنعت طلا و جواهر و نقره سازی مقام اول را دارا  می باشد حدوداً 40% از تولیدکنندگان به صورت صنعتی ،  حدود 40% مکانیزه و 20% نیمه مکانیزه عمل می کنند وقریب به نود درصد ماشین الات به کار گرفته شده در این صنعت در استان اصفهان تولید می شود.

 

اتحادیه صنف طلا و جواهرات طبق قانون نظام صنفی در سال 1365 تشکیل شد و با یک هیئت 5 نفره در دوره های چهارساله تا انتخابات جدید مشغول به فعالیت بوده است در حال حاضر ساختمان ادارای اتحادیه در طبقه دوم که شامل 10 نفر پرسنل ثابت و یک نفر مدیر اجرائی –ساختمان بسیج در طبقه سوم و ساختمان حل اختلاف و رسیدگی به شکایات طبقه سوم می باشد و در حال حاضر یک هیئت هفت نفره در حال فعالیت در این اتحادیه  می باشند و 30 نفر بازرس افتخاری در خدمت اتحادیه و حدود 10 نفر کارشناس جهت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات فعال هستند

این اتحادیه از تاریخ 3/11/90 شروع به بازسازی و به روز کردن آمار اطلاعات و کمسیونهای خود نمود و از تاریخ فوق شروع به تشکیل کمیسیونهای آموزشی ،فنی ،حل اختلاف ، بازرسی،شکایات ،روابط عمومی ،کارشناسی (شناخت طلاو جواهر )،کارشناس حقوقی و تشکیل پایگاه بسیج فعال که فعلاً دارای بیش از 150عضو می باشد در سطح استان نمود از1/4/1391این اتحادیه واحد حقوقی رابایک  وکیل پایه یک درهفته دوروز ایجاد نموده که علاوه برمشاورهبه اعضا کارهای حقوقی اتحادیه را نیز پیگیری می نمائید.

کمسیون شکایات وحل اختلاف تا کنون به تعداد زیادی از شکایات صنفی ومردمی رسیدگی کرده و هم اکنون نیز شکایات متعددی را در دست بررسی دارد .

1

-تخمین زده شد حدود 5000 واحد صنفی در سطح شهرستان اصفهان مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد حدود 2660 واحد تحت پوشش و دارای پرونده در این اتحادیه  می باشند و مابقی یا در حال تشکیل پرونده اند یا بدون داشتن شرایط اخذ  پروانه مشغول به فعالیت می باشند.

 

2-حدود 1555 نفر در رسته فروشندگی طلا،کیفی و بنکدار و نقره شناسائی شده که فعالیت دارند و تعدا د 1079 نفر آنها دارای پروانه کسب و حدود 476 نفر بدون پروانه کسب و یا در حال تکمیل پرونده می باشند

3

- حدوداً 1176 نفر در رسته سازندگی و تولید طلا فعالیت دارند که تعداد 315 نفر دارای کد و مارک استاندارد و پروانه کسب هستند و حدود 861 نفر آنها تولید کنندگانی هستند که دارای کد و مارک از این اتحادیه و کد شناسائی از اداره استاندارد می باشند

 

4-حدود 36 نفر دارای آزمایشگاه طلا هستند که تعداد 26 نفر آنها دارای پروانه کسب و پرونده 10 نفر از آنها در دست اقدام می باشد

5- حدود 24 نفر صراف در شهرستان اصفهان  شناسایی شد ه که در حال فعالیت می باشند که تعداد 21نفر آنها دارای پروانه کسب و 1نفر در حال تکمیل پرونده در این اتحادیه می باشد.

خبرنامه پیامکی


  • عضویت
    لغو عضویت
  • .
  • .
  • .
  • .
  • لطفا شماره خود را بدرستی وارد نمائید!

 

آدرس: اصفهان، خیابان فردوسی، ایستگاه چرخاب، ساختمان آسایش، طبقه اول،

تلفن :  32225007 031

نمابر : 32207571 031